Броніслав Хамут

бронислав

Герой: Броніслав Хамут

Хто висуває героя: дружина Галина Хамут

Історія: Броніслав Хамут може розповісти практично про кожне гніздо, яке збудоване лелеками на опорах підшефних йому повітряних електроліній. 28 років тому він починав з монтажу саморобних платформ для лелечих гнізд, які дозволяли підняти їх на безпечну відстань над проводами.

Дощі і негода руйнують гнізда і ті падають або не витримують ваги гнізд і падають старі дерев’яні опори. Тоді місцеві жителі звертаються за допомогою до енергетиків тому не хочуть втрачати своїх крилатих сусідів, які є їх талісманами. Часто буває так, що енергетики встановили платформу під гніздо, ще не встигли виїхати, а лелеки вже сідають на своє нове місце. Броніслав з гордістю говорить про те, що йому приємно, коли птахи швидко освоюють свої оновлені будинки. Син Броніслава теж працював в Прикарпаттяобленерго і пишався тим, що на встановлених ним платформах селяться лелеки.

Енергетики Прикарпаття співпрацюють зі школярами – і ті з задоволенням беруть участь в міжнародній освітній програмі «Лелека» за підтримки Закарпатського орнітологічного товариства, яка полягає в спостереженні за птахами і зборі наукової інформації про життя лелек.

Сюрприз: який сюрприз розчулив дружину Броніслава до сліз? Дізнайтеся всі подробиці ТУТ